Chovateľské potreby, Zverimex, Chovprodukt, Potreby pre psov, Obchod pre psov, Veci pre psov, Chovatelske potreby Bratislava
ABC-ZOO

Váš košík

Žiadne produkty

  • Žiadne produkty

  • Doprava .......
  • Celkom 0,00 €

Kategórie

Výrobcovia

  • Royal Canin zóna

Pasta APTUS - PRO SPORT DOG 100g

Pasta Aptus PRO SPORT je vhodným zdrojom energie, urýchľuje obnovenie síl a normalizuje svalový metabolizmus po fyzickej aktivite.

Viac detailov

9,20 € vrátane DPH


Upozorniť ma, ak bude k dispozícii

Vernostný program Nákupom tohto produktu môžete získať až 9 prémiových bodov ako kupón pre 0,18 €. Vaše prémiové body.


Tento veterinárny prípravok je vhodným zdrojom energie, urýchľuje obnovenie síl a normalizuje svalový metabolizmus po fyzickej aktivite.

 

Aptus PRO SPORT DOG je určený pre psy so zvýšenou fyzickou záťažou - šport, služobné, záchranárske a poľovnícke psy, psy na výstavách, i pre psy s jednorázovou fyzickou aktivitou. U intenzívne pracujúcich psov alebo naopak stresovaných psov dochádza k významnému zvýšeniu rizika poškodenia svalov produktami vznikajúcimi pri svalovej práci. Cieľom používania Aptus PRO SPORT DOG pasty je zmierniť alebo zamedziť poškodeniu a strate svalovej hmoty pri súčasnom využití tukových zásob. Aptus PRO SPORT DOG je vďaka optimálnemu pomeru tukov a cukrov významným zdrojom energie pri zvýšení fyzického výkonu psa a slúži k urýchleniu rekonvalescencie po fyzickej záťaži.

 

Vlastnosti

- BCAA (leucín 1120 mg, izoleucín 694 mg, valín 594 mg) sú esenciálne svalové aminokyseliny. Ich prítomnosť v krvi bráni katabolizácii (devastácii) svalovej hmoty počas fyzickej aktivity. Pri dlhšie trvajúcej záťaži môžu byť zdrojom energie a po námahe urýchľujú regeneráciu svalového tkaniva.

- L-agrinín má výrazný anabolický efekt - zvyšuje uvoľňovanie rastového hormónu a stimuluje tvorbu svalovej hmoty a jej prekrvenie. Podporuje detoxikačnú funkciu pečene (viaže toxický amoniak), posiluje imunitu, rekonvalescenciu a hojenie rán.

- L-glutamín - najčastejšie zastúpená aminokyselina v svalovom tkanive. Podávanie glutamínu stimuluje rast objemu svalov a vyplavovanie rastového hormónu. Pri podaní po výkone urýchluje regeneráciu organizmu.

- L-carnitín - je životne dôležitý pri dodávaní energie do srdca, svalov, buniek imunitného systému a pečene. Pomáha pri transporte a využití tuku z potravy. U športujúcich jedincov znižuje tvorbu kyseliny mliečnej a tým znižuje svalovú bolesť. Ďalej zlepšuje transport kyslíka do svalov a podporuje činnosť srdca.

- Beta-glukány - patria medzi najsilnejšie známe imunostimulanty.

- Vitamín E - je silným antioxidantom.

- Horčík - podporuje správnu činnosť srdca, normalizuje krvný obeh a má pozitívny vplyv na funkciu svalov a nervov.

 

Dávkovanie

- Jedna pasta s objemom 100g je určená na 30 kg hmotnosti psa. Pre menšie i väčšie psy dávku prepočítajte podľa ich hmotnosti.

Celková dávka môže byť podaná jednorázovo, alebo po niekoľkých menších dávkach (2-3 dávky) a podaná priamo do papule, alebo rozmiešaná v krmive. Tubu pred použitím pretrepte.

Aptus PRO SPORT DOG je určený na podávanie v období prípravy na výkon, v jeho priebehu a po ukončení výkonu.

 

Nie je vhodné pre:

  • šteňatá do 4 mesiacov, gravidne a kojace suky
  • psy s akútnym či chronických zlyhaním obličiek a/alebo pečene.

 

Analytické zložky: proteíny 14%, sacharidy 7,9%, tuky 76,6%, popol 0,49%

Doplnkové látky: L-glutamín 1 000 mg, L-arginín 400 mg, Beta-glukány 300 mg, L-karnitín 200 mg, Vitamín E 100 mg, Magnesium laktát 70 mg, Síran hořečnatý 10 mg, Vitamin B6 0,9 mg

Zloženie: Slnečnicový olej 35,62%, Lososový olej 27%, Proteínový hydrolyzát 14%, Glycerylmonostearát 8%, Maltodextrín 7,3%, Olivový olej 6%

X
Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookies.
Súhlasím
Viac informácií