Odstúpenie od zmluvy

 

Odstúpiť od kúpnej zmluvy máte na základe zákona č.102/2014 (SR) právo do 14 dní odo dňa prevzatia tovaru.

 

Pri odstúpení od zmluvy nám nevyhovujúci tovar zašlite späť na našu adresu:

 

abc-zoo s.r.o.

Nižné Kapustníky 2

04012 KOŠICE

Slovenská republika

 

Tovar odosielajte:

 

  • dôkladne zabalený (odporúčame doporučene), nie na dobierku. V prípade zaslania tovaru na dobierku nedôjde k jeho prevzatiu.
     
  • Pripojte k nemu kópiu faktúry s číslom bankového účtu a vyplnený vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy (urýchlite tým celkový proces vybavenia).
    Vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy nájdete tu: vf_odstupenie_od_zmluvy_sk.docx
     

Kupujúci je povinný vrátiť tovar v neporušenom stave a hodnote, v akej tovar prevzal, vrátane kompletného príslušenstva, ak je možné, v pôvodnom obale.

Kupujúci je povinný uhradiť nevyhnutné náklady spojené s vrátením tovaru v prípade, že vracia tovar, ktorý je bez vady.

 

Pri zasielaní tovaru neručíme za prípadnú stratu tovaru na ceste k nám - je povinnosťou zákazníka tovar zabaliť tak, aby nedošlo pri preprave k jeho poškodeniu alebo strate.

 

Pokiaľ bol zákazníkovi doručený poškodený / iný druh / iná veľkosť tovaru (t.j. došlo k pochybeniu z našej strany) zákazníkovi budú uhradené aj poštovné náklady.

 

Pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok pre vrátenie tovaru peniaze za tovar vrátime najneskôr do 14 dní od doručenia informácie o odoslaní tovaru alebo po prijatí tovaru.

 

Pri vrátení kompletného tovaru predávajúci je povinný vrátiť spotrebiteľovi všetky platby, vrátanie nákladov na dopravu.

Predávajúci však nie je povinný uhradiť spotrebiteľovi dodatočné náklady na dopravu, ak si kupujúci zvolil iný spôsob doručenia ako je najlacnejší bežný spôsob doručenia ponúkaný predávajúcim.

 

Najlacnejší bežný spôsob doručenia ponúkaný našou spoločnosťou je zaslanie Slovenskou poštou.

 

Pri odstúpení od zmluvy náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ.

 

Osobné vrátenie tovaru

 

V prípade osobného doručenia tovaru je potrebné vopred si dohodnúť  termín osobného doručenia z dôvodu prípravy potrebnej administrácie (dobropis, reklamačný protokol atď...). Tovar môžete osobne priniesť každý pracovný deň okrem pondelka v čase 08.00 – 17.00 hod.

 


ÚvodÚvod