Rybárske člny, motory na člny, sonary

Skutoční rybári nelovia len z brehu, ale aj z vody. Na to potrebujú spoľahlivú výbavu, ktorá môže byť nemalou investíciou, ale vyplatí sa. Rybársky čln, sonar na ryby a lodný elektromotor otvoria rybačke nové možnosti.

Zobraziť viac arrow_drop_down

V súčasnosti je pri vode čoraz viac rybárov a miesta, ktoré predtým fungovali sú už presýtené. Aj ryby to cítia a často hľadajú iné miesta, kde by sa ukryli. Ak chceme byť úspešní, musíme sa za nimi vydať s člnom na ryby, či už lovíme na stojákoch alebo na riekach.

 

Rybárske člny sú k dispozícii v rôznych verziách (nafukovacie, laminátové rybárske člny), ktoré možno doplniť motormi rôzneho výkonu. Výber správneho výkonu motora je veľmi dôležitý. Rybársky čln sa dostane do sklzu len so správnou veľkosťou motora. Na potrebnú rýchlosť treba používať motor na čln s výkonom aspoň 5 - 10 HP (to závisí od typu, hmotnosti a veľkosti rybárskeho člna). 

 

Ak sa chcete medzi rybárskymi miestami pohybovať potichu, pomôžu vám elektromotory na čln. Lodný elektromotor sa vyrába s predným alebo zadným zavesením, takže si môžete vybrať podľa preferencie.

 

Na dokonale spoznanie revíru by ste si zaobstarať aj sonar na ryby. Rybárske sonary sú nielen dobrým pomocníkom na vyhľadávanie rýb, ale predovšetkým skvelo mapujú dno.  

 

Ak ste prívlačiar, ale neviete uskladniť rybársky čln, správnou voľbou je belly boat. Tento malý čln na ryby ponúka mobilitu, zmestí sa do kufra auta, a na vodu ho spustíte približne za 15 minút. Poskytuje pohodlný a rýchly pohyb počas celej sezóny.

 

Ako kaprár by ste ešte nemali prehliadnuť zavážacie loďky. Zavážacie loďky s gps vám umožnia dostať háčiky na vopred zmapované lovné miesto s cm presnosťou za akýchkoľvek podmienok.

sync
Načítavajú sa produkty ...