Nafukovacie člny

Gumené člny majú mnoho výhod nielen pre rybárov, ale aj pre ostatných nadšencov vodných športov. Nafukovacie člny majú najväčšiu výhodu v mobilite, pretože na prepravu nie je potrebný príves alebo veľké auto. Keďže sa nafukovacie člny dajú na rozdiel od klasických drevených člnov vypustiť a znovu nafúknuť, priemerný nafukovací čln sa dá ľahko prepraviť v kufri stredného auta. Laminátový čln takú opciu nevie ponúknuť.

Zobraziť viac arrow_drop_down

Nafukovacie člny sú zvyčajne vyrobené z viacvrstvového PVC, vďaka čomu sú odolné a majú dlhú životnosť. Tieto rybárske člny majú konštrukciu vyrobenú z 2 - 4 komôr, čo výrazne prispieva k bezpečnosti. Ak by sa jedna z komôr počas používania vyprázdnila, ostatné by naďalej udržiavali nafukovací čln na hladine. Okrem toho vďaka komorám zostáva nafukovací čln stabilný aj v prípade veľkých vĺn. Je takmer nemožné prevrátiť ho, na rozdiel od klasických plavidiel. 

 

Nafukovací čln má komory vybavené s bezpečnostnými ventilmi, ktoré zabraňujú vyprázdneniu člna. Vo všeobecnosti majú tieto člny vo vnútri komôr pretlakové ventily, ktoré zabraňujú „nafúknutiu“.

 

Gumené člny môžu mať aj spodný kýl, ktorý umožňuje, aby čln zostal stabilný a ľahko sa dostal do sklzu pri použití motora

 

Gumené člny Kolibri alebo člny iných výrobcov môžu mať nafukovaciu alebo pevnú podlahu. Nafukovacia podlaha je ľahká, ale menej stabilná, zatiaľ čo pevná podlaha (lamelová alebo kovová) poskytuje väčšiu stabilitu a pocit bezpečnosti. Gumové člny sú k dispozícii v rôznych dĺžkach, od 190 cm po 450 cm. Väčší nafukovací čln s motorom je vhodný na väčšie vody, zatiaľ čo menšie nafukovacie člny sa obvykle používajú s veslom.

sync
Načítavajú sa produkty ...