Prívlačové prúty

Chystáte si kúpiť prívlačový prút na pstruhy, či potrebujete udicu na lov kapitálnych šťúk? V našej ponuke máme kvalitné prívlačové udice a nájde sa tu aj prívlačový set. Ponúkame prívlačové prúty pre začínajúcich aj pre pokročilých rybárov.

Zobraziť viac arrow_drop_down

Pri výbere udice na prívlač je potrebné zohľadniť niekoľko parametrov. V prvom rade musíte vedieť, aká dĺžka je pre vás najvhodnejšia. Ak chcete použiť prívlačový prút z člna alebo z vody (pri brodení), mali by ste použiť prút s dĺžkou do 200 cm. Pri love z brehu sú však praktickejšie dlhšie prívlačové prúty, napr. 240 cm, nakoľko je s nimi vedenie nástrahy o niečo ľahšie.

 

Pri výbere venujte pozornosť vrhacej záťaži. Aj v tomto prípade prívlačové udice sú rozdelené do rôznych kategórií. Môžu byť ultraľahké, ľahké, stredne ťažké, ťažké alebo dokonca veľmi ťažké prívlačové udice. Túto informáciu nájdete na rukoväti prívlačovky, napr. v podobe 2-10gr. Vrhaciu záťaž si zvoľte podľa veľkosti nástrahy. Pri použití malého 3-4gr voblera alebo plandavky postačí prívlačová udica s hornou hranicou vrhacej záťaže okolo 10gr. Takáto udica na prívlač je vynikajúca na lov jalcov, pstruhov alebo boleňov. Ak však chcete loviť skutočne veľké ryby (napr. sumce), vyberte si masívnejšiu, silnejšiu prívlačovú udicu s vyššou vrhacou záťažou okolo 150 g. Samozrejme, veľa závisí od hmotnosti a odporu nástrahy vo vode.

 

Nezabúdajte na akciu prúta a na jeho nosnosť. Tá prvá určuje, od ktorej časti prúta začne pracovať blank. Tá akcia môže byť rýchla, stredná alebo pomalá. Rýchle prúty sú vhodné pre lov na gumené nástrahy, zatiaľ čo stredné alebo pomalé, teda prúty s pomalším útlmom, sú vhodné na lov na tvrdú nástrahu, napríklad na vobler. Pomalé ultraľahké prívlačové prúty sú obľúbené pri Trout Area pretekoch. Nosnosť prúta určuje aj optimálnu hrúbku vlasca.

sync
Načítavajú sa produkty ...