Liahne, krmítka a napájačky

Liahne, krmítka a napájačky

Obsah

V dnešnej dobe, keď sú bioprodukty a sebestačnosť na vzostupe, sa mnohí z nás rozhodujú pre malé farmy priamo vo svojich domovoch alebo na záhradách. Tento trend naberá na popularite nielen kvôli udržateľnosti, ale aj pre potešenie z chovu a pestovania vlastnej potravy. 

Na ceste k sebestačnosti sa však môžeme stretnúť s mnohými výzvami. Našťastie existujú nástroje a vybavenie, ktoré nám môžu výrazne uľahčiť prácu. V tomto blogu sa pozrieme na nepostrádateľných pomocníkov každého začínajúceho farmára.

srotovnik-bravo-4v-900-w-4-6-8-mm.jpg

Šrotovníky

Šrotovníky vám umožnia premieňať obilniny na šrot, čo je ideálna forma krmiva pre mnohé druhy hospodárskych zvierat. Tým, že krmivo šrotujete, zvyšujete jeho stráviteľnosť a efektívnosť využitia živín zvieratami. 

Navyše, vďaka šrotovníku môžete ušetriť na nákladoch za krmivo, pretože si ho pripravujete sami z vlastných zdrojov.napajacka-siphon-pre-hydinu-10-lit-plast.jpg

Napájačky pre hydinu a králiky

Voda je základom života, a preto je dôležité mať spoľahlivé systémy napájania pre vaše zvieratá. Moderné napájačky sú navrhnuté tak, aby zabezpečili konštantný prístup k čistej vode, čím znižujú riziko chorôb a zvyšujú celkovú pohodu zvierat.

krmitko-hydina-kh-070-0750-mm-zn.jpg

Krmítka pre králikov 

Správne krmítka uľahčujú distribúciu krmiva a zabezpečujú, že zvieratá majú k nemu stály prístup. To je kľúčové pre udržanie zdravia a produktivity zvierat. Krmítka pre zajace a králikov sú navrhnuté tak, aby minimalizovali mrhanie krmivom a udržiavali ho čisté a suché.

Krmítka pre hydinu

Aby ste zabezpečili optimálne výsledky v chove hydiny, je dôležité venovať pozornosť aj spôsobu kŕmenia. Krmítka pre hydinu sú špeciálne navrhnuté tak, aby zabezpečili rovnomernú distribúciu krmiva medzi všetky jedince.

To je kľúčové pre prevenciu chorôb a zabezpečenie rovnomerného rastu. Navyše, moderné krmítka pomáhajú predchádzať plytvaniu krmivom tým, že minimalizujú možnosť rozsýpania alebo znečistenia krmiva.

liahen-cleo-5-dt-elektricka-110w-41-60-ks-vajec-teplomer.jpg

Liahne 

Pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoju populáciu hydiny, sú liahne neoceniteľným nástrojom. Umožňujú vám kontrolovať prostredie potrebné pre úspešné vyliahnutie vajec, vrátane teploty a vlhkosti. S modernými liahňami je proces vyliahnutia efektívnejší a menej stresujúci pre vás.

drziak-aladino-250-pre-infraziaric-s-vypinacom.jpg

Infražiariče 

Infražiariče sú nevyhnutné pre chov mladých zvierat, najmä v chladnejších mesiacoch. Poskytujú potrebné teplo, ktoré pomáha mladým zvieratám rásť silnými a zdravými. Navyše, ich používanie je energeticky efektívne a bezpečné.

Investícia do kvalitného vybavenia ako sú šrotovníky, napájačky, krmítka, liahne a infražiariče, môže znamenať rozdiel medzi náročným a plynulým chovom na vašej malej farme. 

V abc-zoo.sk nájdete široký sortiment produktov, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na potreby moderného farmára. S týmito pomocníkmi sa vaša cesta k sebestačnosti stáva nielen jednoduchšou, ale aj príjemnejšou