Blog Chovateľstvo

Inšpiratívne a náučné blogy pre začínajúcich chovateľov aj aktívnych chovateľov domácich zvierat.
Papagáje

Čo nesmie chýbať v klietke pre papagája?

date_range Apr 16, 2024

Ak klietku vybavíte všetkým, čo papagáj potrebuje, doprajete mu každodennú zábavu a stimuláciu. Váš vták bude potrebovať misku na krmivo a misku na vodu. Najlepšie sú oceľové misky, ktoré sa dajú uchytiť na klietku aby sa zabránilo vyliatiu vody a rozsypaniu potravy.

Zobraziť článok
Hlodavce

Ako vybrať správnu klietku?

date_range Nov 27, 2023

Každý hlodavec potrebuje špecifickú veľkosť klietky, no stále platí zásada, že čím je klietka väčšia, tým je lepšia. Zvieratko v nej potrebuje dostatok miesta. Mreže klietky by mali byť z nehrdzavejúceho materiálu, poprípade natreté farbou na vodnej báze, ktorá zvieratku neškodí.

Zobraziť článok
Hlodavce

Akého hlodavca si vybrať za domáce zvieratko?

date_range Nov 9, 2023

Výber hlodavca alebo malého cicavca nie je ľahká úloha. Tieto malé zvieratká sú od vás úplne závislé a potrebujú každodennú starostlivosť. Navyše, ak kupujete hlodavca ako domáce zvieratko pre svoje dieťa, musíte byť pripravení na to, že väčšinu starostlivosti preberiete práve vy.

Zobraziť článok
Psy

11 základných minerálov, ktoré potrebuje pes v krmive

date_range Sep 29, 2023

Minerály sú podobne ako vitamíny nevyhnutnou súčasťou stravy pre psov. Zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní optimálneho fungovania organizmu. Sú stavebnými prvkami tkanív a kostí, regulujú metabolizmus, podporujú imunitný a nervový systém a udržiavajú rovnováhu elektrolytov.

Zobraziť článok
Psy

Prečo nekupovať lacné krmivo pre psa zo supermarketu?

date_range Sep 4, 2023

Ak ste nikdy nepremýšľali o tom, čo presne znamenajú percentá na obale psieho krmiva a prečo je také dôležité venovať im pozornosť, teraz je ten správny čas začať. Základnou vedomosťou pri výbere krmiva je fakt, že jednotlivé zložky sú uvedené vzostupne podľa ich percentuálneho zastúpenia.

Zobraziť článok
Psy

Ako vybrať správne krmivo pre psa?

date_range Aug 28, 2023

Pes nepotrebuje krmivom iba zaplniť žalúdok. Potrebuje z neho získať všetky potrebné živiny a energiu pre jeho optimálne zdravie. Mnohé štúdie potvrdili, že práve krmivo má najväčší vplyv na kvalitu a dĺžku života psa.

Zobraziť článok
Mačky

8 mýtov o mačkách, ktoré potrebujete poznať

date_range Jul 25, 2023

Mačky žijú v spoločnosti človeka už približne 12 000 rokov. Ich správanie a nezávislosť už stáročia inšpirovali rôzne mýty a povesti. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najznámejších mýtov o mačkách a rozlúskneme pravdu za ich nevinným “mňau”.

Zobraziť článok
Psy

Výhody a nevýhody cestovania so psom na dovolenku

date_range Jul 17, 2023

Cestovanie s vaším chlpáčom rozhodne ponúka výhody, ktoré stoja za zváženie. Určite si však aj vy viete predstaviť nevýhody, ktoré by ste mali taktiež zohľadniť pri plánovaní cesty. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko úskalí aj benefitov, ktoré cestovanie so psom na dovolenku prináša.

Zobraziť článok
Psy

Prečo pes potrebuje plávaciu vestu a ako ju vybrať?

date_range May 15, 2023

V hlbokej a najmä studenej vode môže kedykoľvek nastať nebezpečenstvo. Stačí, ak sa pes napije väčšieho množstva vody alebo dostane kŕč. Riziko hrozí aj pri dlhšom plávaní, kedy psíka premôže únava. Ak sa chcete vyhnúť nebezpečným situáciám, potrebujete plávaciu vestu pre psa.

Zobraziť článok
Psy

3 kroky ako pripútať svojho psa v aute

date_range Apr 14, 2023

Existuje správny spôsob, ako pripútať svojho psa v aute: prvým krokom je zakúpiť postroj testovaný pri nárazoch a druhým je správne svojho psa pomocou tohto postroja pripútať. Ako psa správne pripútať bezpečnostným postrojom?

Zobraziť článok