Granule pre mačky

Krmivo pre mačky je nesmierne dôležité pre celkové zdravie a pohodu. Medzi rôznymi možnosťami krmiva sú granule pre mačky považované za najvhodnejšie riešenie pre stravovanie  mačiek.

Zobraziť viac arrow_drop_down

 

Granule pre mačky sú formované tak, aby poskytovali komplexnú a vyváženú stravu. Sú vyrobené zo surovín, ktoré obsahujú dôležité živiny, vitamíny a minerály, ktoré mačka potrebuje pre optimálne zdravie.

 

Dlhá trvanlivosť a hygiena

 

Granule majú dlhú trvanlivosť, čo znamená, že sa nepokazia tak rýchlo ako vlhké krmivo v podobe konzerv a kapsičiek. Tiež sú menej náchylné na kontamináciu baktériami a plesňami v porovnaní s mokrým krmivom.

 

Prevencia zubných problémov

 

Špeciálne dentálne granule pre mačky sú navrhnuté tak, aby pomáhali udržiavať zuby vašej mačky čisté a zdravé. Ich hrubá textúra pomáha odstrániť zubný plak.

 

Ako vybrať správne granule pre mačky?

 

Pri výbere granúl pre svoju mačku je dôležité vziať do úvahy niekoľko faktorov:

 

Vek a potreby mačky

 

Mačky v rôznom veku a s rôznymi potrebami vyžadujú rôzne typy granúl. Granule pre mačiatkašpeciálne navrhnuté na podporu ich rastu. Pre dospelé mačky  sú vhodné tzv. udržiavacie granule na kontrolu stabilného prijmu energie a zdravej váhy.  

 

Pre staršie mačky môžu byť vhodné granule určené na podporu zdravia kĺbov a zlepšenie mobility.

 

Zdravotné potreby

Ak má vaša mačka špeciálne zdravotné potreby ako je alergia alebo citlivosť na určité látky, je dôležité vybrať granule, ktoré tieto potreby zohľadňujú. Na pomoc pri zdravotných problémoch slúžia špeciálne formulované veterinárne granule pre mačky. Výber krmiva by mal zohľadňovať aj to,  či je mačka obézna alebo kastrovaná. Pre mačky trpiace alergiami a intoleranciami sú vhodné hypoalergénne krmivá. 

 

Kvalita a obsah

 

Kvalitné a vyvážené granule pre mačky by mali obsahovať nasledujúce zložky, aby zabezpečili optimálnu výživu pre vašu mačku:

 

Vysoký obsah kvalitných bielkovín: Mačky sú predátory a preto potrebujú bielkoviny na správny rast a funkciu svalov. Hlavným zdrojom bielkovín by malo byť mäso alebo ryba.

 

Vyhovujúci obsah tukov: Tuky sú dôležité pre energetickú potrebu mačiek. Kvalitné granule by mali obsahovať primeraný obsah tukov živočíšneho pôvodu ako sú rybie oleje. Rastlinné oleje sú odporúčané v menšom pomere. 

 

Minerály a vitamíny: Krmivo by malo obsahovať potrebné minerály a vitamíny, ako je vápnik, fosfor, železo, vitamín A, D a E. Tieto látky sú kľúčové pre zdravie kostí, zubov, kože a očí.

 

Nízky obsah uhľohydrátov: Mačky sú menej efektívne v spracovaní sacharidov ako psy, preto by mali mať granule nízky obsah zvyškových sacharidov ako sú obilniny a kukurica.

 

S primeranou starostlivosťou o výživu zaistíte, že vaša mačka bude žiť šťastný a zdravý život. Granule pre mačky sú skvelou voľbou, ktorá spĺňa potreby vášho chlpatého spoločníka.

sync
Načítavajú sa produkty ...