Tipy a skúsenosti so starostlivosťou o psa v záťaži

Tipy a skúsenosti so starostlivosťou o psa v záťaži

Obsah

Predstavte si 20 až 25 km chôdze každý deň. Môže sa to zdať ako veľká výzva pre mnohých z nás, no čo to musí byť pre našich štvornohých spoločníkov! My chodievame každý rok na niekoľkodňový výlet prírodou, kde putujeme na koni horami, lúkami, lesmi.

Zatiaľ čo naše kone znášajú väčšinu fyzickej námahy bez problémov, pre našich psíkov je to úplne iný typ výzvy. Oni musia túto vzdialenosť zvládnuť pešo. A preto je pre nich nevyhnutná zvýšená starostlivosť počas týchto dobrodružstiev.

Hydratácia je kľúčom

Každé ráno, ešte skôr než začne samotné dobrodružstvo (teda približne dve hodiny pred), začínam proces hydratácie mojich psov. Je nevyhnutné im dať približne 10-15ml vody na 1 kg ich hmotnosti. Aby som ich presvedčila vypiť také množstvo vody, často pridávam do misky konzervy alebo kapsičky

Mojim výberom na toto leto bolo Fitmin purity BEEF s vysokým obsahom bielkovín. Vďaka nemu sa zabezpečí, že moji psi dostanú všetku potrebnú energiu, keďže ich čaká vyššia záťaž ako obvykle.

Vitamíny a doplnky pre zvýšenú záťaž

S fyzickou námahou prichádzajú aj zvýšené nároky na vitamíny a minerály. Tento rok som začala s tabletkami SPORT od Canvitu, ktoré sú špeciálne určené pre psov v záťaži. A čo je najlepšie? Sú natoľko chutné, že moji psi ich považujú skôr za maškrtenie ako za doplnok stravy.

Večera pre šampiónov

Po dlhom dni a po prechode 25 km prichádza čas na večeru. Môj obľúbený výber je Acana Highest Protein. Počas týchto výletov zvyknem zvyšovať dávku o polovicu viac ako keď sme doma, aby mali psi dostatok energie.

A potom? Po dobrej večeri sa môžu naši štvornohí spoločníci uložiť k spánku a nabrať energiu, aby boli pripravení na ďalší deň plný dobrodružstiev.

Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu, ak sa chystáte na podobné dobrodružstvá so svojimi štvornohými priateľmi. Láskavá starostlivosť je kľúčom k šťastným a zdravým psom, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate! Nezabudnite však aktivitu prispôsobiť veku a zdravotnému stavu vášho psíka.


Autorka článku: @twomerlecollies