O nás

 

Náš príbeh sa začal písať v roku 2009, kedy sme spustili prvú verziu nášho e-shopu. Vtedy ešte pod názvom „shopakva.sk“, keďže sme začínali s akvaristikou.

Výber tohto segmentu nebol náhodný, pretože jeden z našich zakladateľov je sám zanietený akvarista. Netrvalo dlho a opakujúce sa podnety zákazníkov nás presvedčili, aby sme náš segment produktov rozšírili aj pre iné zvieratá.

Zmenili sme názov na súčasný „abc-zoo.sk“ a začali sme so zabezpečovaním chovateľských potrieb. Postupne sme pokryli širokú paletu produktov pre takmer všetky chovateľské kategórie. Od psov a mačiek po hlodavce, teraristiku a papagáje.

Z malej firmy sme sa rozrástli až na jeden z najväčších e-shopov. Dnes disponujeme skladovým priestorom o rozlohe 7000m², v ktorom skladujeme viac než 20 000 produktov. Vďaka tomu dokážeme zákazníkom vyhovieť s rýchlym a bezproblémovým dodaním do 24-48 hodín.

Súčasne sme expandovali aj na zahraničné trhy. E-shop ABC-ZOO nájdete aj v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Slovinsku, Rumunsku, Nemecku a to v samostatných jazykových mutáciách. V každej krajine tiež zabezpečujeme zákaznícku podporu v rodnom jazyku.

Už od našich začiatkov sa držíme dvoch zásad, ktoré sa stali súčasťou našej firemnej kultúry:

  1. V ABC-ZOO je na prvom mieste ochota čo najlepšie vyhovieť zákazníkom. Sme silne prozákaznícky orientovaní, o čom svedčia aj naše ocenenia.

9 rokov po sebe sme vyhrali ocenenie „Heureka Shop roku“, ktoré je založené na hodnoteniach zákazníkov.

  1. Neustále rozširujeme portfólio produktov. So stále rastúcim e-shopom si uvedomujeme, aké dôležité je nepoľaviť. Sledujeme domáce, ale aj svetové novinky a trendy, aby sme našim zákazníkom zabezpečovali tie najlepšie a najkvalitnejšie produkty.

V roku 2020 sme náš segment produktov rozšírili o rybárske potreby a kemping. V roku 2022 sme produkty rozšírili aj o segment dom, dielňa, záhrada a portfólio produktov plánujeme rozširovať aj naďalej.

S expanziou zároveň vnímame aj našu rastúcu zodpovednosť voči zákazníkom a životnému prostrediu. Preto dbáme na udržateľnosť a recyklujeme baliace materiály.


ÚvodÚvod