Chovateľské potreby, Zverimex, Chovprodukt, Potreby pre psov, Obchod pre psov, Veci pre psov, Chovatelske potreby Bratislava
ABC-ZOO

Váš košík

Žiadne produkty

  • Žiadne produkty

  • Doprava .......
  • Celkom 0,00 €

Kategórie

Výrobcovia

Žiarivka EXOTERRA REPTI GLO 5.0 - 45 cm / 15W

Tropická žiarivka REPTI GLO 5.0 - 45 cm, terarijná

Viac detailov

14,90 € vrátane DPH

Vernostný program Nákupom tohto produktu môžete získať až 14 prémiových bodov ako kupón pre 0,28 €. Vaše prémiové body.


Tropická terarijná žiarivka REPTI GLO 5.0 - 45 cm / 15W / T8

* Ideálna pre všetky tropické a subtropické plazy

* Vysoký výkon ultrafialového žiarenia UVB ( 5%), účinnosť až do 30cm

* Poskytuje potrebné ultrafialové paprsky UVB pre optimálny metabolizmus vápnika

* Stimuluje chuť, aktivitu a reprodukčné chovanie ultrafialovým žiarením UVA

* Doporučuje sa v kombinácii s modelom Repti Glo 2.0 pre vyšší výkon v oblasti viditeľného svetla

 

Žiarivka do terária EXO TERRA REPTI GLO 5.0 UVB

má stredný až vysoký výkon ultrafialového žiarenia UVB, podobne ako v tienistom prostredí, ako sú dažďové pralesy alebo ďalšie tropické miesta. Plazy žijúce v týchto lokalitách príjmajú menšiu dávku ultrafialového žiarenia v dôsledku mnohých klimatických podmienok ( výrazná vlhkosť, zmeny počasia atď), ktoré zabraňujú priamemu slnečnému svetlu, aby dosiahlo alebo dopadlo na vyhrievacie miesta. Žiarivkové svetlá strácajú UV žiarenie a približne 50% kvality svetelného výkonu zhruba behom jedného roka. Pravidelná výmena žiarivky Repti Glo 5.0 UVB v teráriu zaisťuje optimálne svetelné podmienky a UV žiarenie pre zdravie vašich plazov.

 

Žiarivkové osvetlenia Exo Terra

sú klasifikované podľa percentuálneho množstva ultrafialového žiarenia UVB. Pre tropické a subtropické plazy sú vhodné 5% UVB svetla ( Repti Glo 5.0), za predpokladu, že sú správne umiestnené, pravidelne menené a počet hodín pôsobenia je dostatočný. Pre vetšinu druhov je preukazateľne postačujúca úroveň 10 - 12 hodín denne. Zvieratá žijúce v púšti, čo sú miesta s vysokým podielom ultrafialového žiarenia UVB, by mali byť vystavené pôsobeniu 10% ultrafialovému žiareniu UVB ( svetla Repti Glo 10.0). Taktiež doporučujeme používať svetlá Repti Glo 10.0 tam, kde je vzdialenosť od svetla k zvieraťu vyššia ako 30 cm, alebo tam, kde sú žiarovky umiestnené nad husté vetracie sito. Modely Repti Glo 2.0 emitujú veľmi málo ultrafialového žiarenia UVB ( 2%), vo vetšine prípadov to nestačí pre syntézu vitaminu D3. Čím vyšší ultrafialový výkon, tým menej viditeľného svetla je emitované. Svetlo tak získava modrejší nádych.

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa doporučuje kombinovať vysoký výkon ultrafialového žiarenia UVB ( Repti Glo 5.0 a 10.0) s veľmi vysokým výkonom viditeľného svetla ( Repti Glo 2.0). Žiarivkové svetlá neposkytujú dostatok tepla. Okrem nich sa vyžaduje použitie samostatného zdroja tepla ( napr. vyhrievacie žiarovkové svetlo).

UVB žiarenie sklom neprenikne!

 

X
Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookies.
Súhlasím
Viac informácií