Žiarivka EXOTERRA REPTI GLO 2.0 - 75 cm / 25W

Žiarivka EXOTERRA REPTI GLO 2.0 - 75 cm / 25W
chevron_left
chevron_right

Žiarivka EXOTERRA REPTI GLO 2.0 - 75 cm / 25W

Terarijná žiarivka Repti Glo 2.0 - 75 cm, celospektrálna

Viac detailov
Vypredané Vypredané
18,30 € vrátane DPH
Nákupom tohto produktu môžete získať až 18 prémiových bodov ako kupón v hodnote 0,36 €. Vernostný program Vaše prémiové body.
Upozorniť ma, ak bude k dispozícii

Celospektrálna terárijná žiarivka Repti Glo 2.0-75 cm / 25W / T8

 

* Ideálne spektrum pre všetky plazy obojživelníky

* Stimuluje rast rastlín, vysoký výkon generovaného viditeľného svetla

* Stimuluje chuť, aktivitu a reprodukčné chovanie ultrafialovým UVA žiarením

* Veľmi vysoký výkon index farebnosti 98 (CRI)

* Farebná teplota 6700 K

* Doporučuje sa v kombinácii s modelmi Repti Glo 5.0 alebo Repti Glo 10.0

 

Žiarivka do terária EXO TERRA REPTI GLO 2.0 UVB

predstavuje univerzálny svetelný zdroj s vysokým podielom viditeľného svetla a veľmi vysokým indexom farebnosti ( CRI), ale s nízkym podielom ultrafialového žiarenia UVB. Táto žiarivka je vhodná pre hadov, všetkých obojživelníkov ( žaby, ropuchy a mloky) a nočné zvieratá. Rastliny budú pod týmto svetlom lepšie prosperovať. Repti Glo 2.0 je taktiež dokonalý doplnok ultrafialovej žiarovky UVB, ktorá doplňuje viditeľné svetlo. Žiarivkové svetlá strácajú UV žiarenie o približne 50% kvality svetelného výkonu zhruba behom jedného roka. Pravidelná výmena žiarivky Repti Glo 2.0 UVB v teráriu zaisťuje optimálne svetelné podmienky a UV žiarenie pre zdravie vašich plazov.

 

Žiarivkové osvetlenia Exo Terra

sú klasifikované podľa percentuálneho množstva ultrafialového žiarenia UVB. Pre tropické a subtropické plazy sú vhodné 5% UVB svetla ( Repti Glo 5.0), za predpokladu, že sú správne umiestnené, pravidelne menené a počet hodín pôsobenia je dostatočný. Pre väčšinu druhov je preukázateľne postačujúca úroveň 10 - 12 hodín denne. Zvieratá žijúce v púšti, čo sú miesta s vysokým podielom ultrafialového žiarenia UVB, by mali byť vystavené pôsobeniu 10% ultrafialovému žiareniu UVB ( svetla Repti Glo 10.0). Taktiež doporučujeme používať svetlá Repti Glo 10.0 tam, kde je vzdialenosť od svetla k zvieraťu vyššia ako 30 cm, alebo tam, kde sú žiarovky umiestnené nad husté vetracie sito. Modely Repti Glo 2.0 emitujú veľmi málo ultrafialového žiarenia UVB ( 2%), vo väčšine prípadov to nestačí pre syntézu vitamínu D3. Čím vyšší ultrafialový výkon, tým menej viditeľného svetla je emitované. Svetlo tak získava modrejší nádych.

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa doporučuje kombinovať vysoký výkon ultrafialového žiarenia UVB ( Repti Glo 5.0 a 10.0) s veľmi vysokým výkonom viditeľného svetla ( Repti Glo 2.0). Žiarivkové svetlá neposkytujú dostatok tepla. Okrem nich sa vyžaduje použitie samostatného zdroja tepla ( napr. vyhrievacie žiarovkové svetlo).

UVB žiarenie sklom neprenikne!