Chovateľské potreby, Zverimex, Chovprodukt, Potreby pre psov, Obchod pre psov, Veci pre psov, Chovatelske potreby Bratislava
ABC-ZOO

Váš košík

Žiadne produkty

  • Žiadne produkty

  • Doprava .......
  • Celkom 0,00 €

Kategórie

Výrobcovia

  • Royal Canin zóna

Žiarivka EXOTERRA REPTI GLO 10.0 - 45 cm / 15W

Terarijná žiarivka REPTI GLO 10.0 - 45 cm

Viac detailov

14,10 € vrátane DPH


Upozorniť ma, ak bude k dispozícii

Vernostný program Nákupom tohto produktu môžete získať až 14 prémiových bodov ako kupón pre 0,28 €. Vaše prémiové body.


Púštna terarijná žiarivka REPTI GLO 10.0 - 45 cm / 15W / T8

 

* Ideálna pre všetky púštne plazy

* Veľmi vysoký výkon ultrafialového žiarenia UVB, účinnosť až do 50 cm

* Poskytuje potrebné ultrafialové paprsky UVB pre optimálny metabolizmus vápnika

* Doporučuje sa pre použitie v zatienených teráriách, teráriách s hustými krycími sieťkami ( sieťky môžu odfiltrovať ultrafialové žiarenie UVB)

* Doporučuje sa v kombinácii s modelmi Repti Glo 2.0 pre vyšší výkon v oblasti viditeľného svetla

 

Žiarivka do terária EXO TERRA REPTI GLO 10.0 UVB

má veľmi vysoký výkon pri generovaní ultrafialového žiarenia UVB, podobne ako je to v púštnom prostredí. Púštne lokality sa vyznačujú väčšou mierou priameho slnečného žiarenia v dôsledku menšieho množstva mrakov, vlhkosti vzduchu a takmer žiadneho pokrytia rastlinami alebo stromami, ktoré by vytvárali tieň. Preto sú púštne plazy viac vystavené pôsobeniu UV žiarenia ako inú druhy plazov. Žiarivkové svetlá strácajú UV žiarenie a približne 50% kvality svetelného výkonu zhruba behom jedného roka. Pravidelná výmena žiarivky Repti Glo 10.0 UVB v teráriu zaisťuje optimálne svetelné podmienky a UV žiarenie pre zdravie vašich plazov.

 

Žiarivkové osvetlenia Exo Terra

sú klasifikované podľa percentuálneho množstva ultrafialového žiarenia UVB. Pre tropické a subtropické plazy sú vhodné 5% UVB svetla ( Repti Glo 5.0), za predpokladu, že sú správne umiestnené, pravidelne menené a počet hodín pôsobenia je dostatočný. Pre väčšine druhov je preukázateľne postačujúca úroveň 10 - 12 hodín denne. Zvieratá žijúce v púšti, čo sú miesta s vysokým podielom ultrafialového žiarenia UVB, by mali byť vystavené pôsobeniu 10% ultrafialovému žiareniu UVB ( svetla Repti Glo 10.0). Taktiež doporučujeme používať svetlá Repti Glo 10.0 tam, kde je vzdialenosť od svetla k zvieraťu vyššia ako 30 cm, alebo tam, kde sú žiarovky umiestnené nad husté vetracie sito. Modely Repti Glo 2.0 emitujú veľmi málo ultrafialového žiarenia UVB ( 2%), vo väčšine prípadov to nestačí pre syntézu vitamínu D3. Čím vyšší ultrafialový výkon, tým menej viditeľného svetla je emitované. Svetlo tak získava modrejší nádych.

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa doporučuje kombinovať vysoký výkon ultrafialového žiarenia UVB ( Repti Glo 5.0 a 10.0) s veľmi vysokým výkonom viditeľného svetla ( Repti Glo 2.0). Žiarivkové svetlá neposkytujú dostatok tepla. Okrem nich sa vyžaduje použitie samostatného zdroja tepla ( napr. vyhrievacie žiarovkové svetlo).

UVB žiarenie sklom neprenikne!

X
Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookies.
Súhlasím
Viac informácií