JBL PROAQUATEST Fe železo

JBL PROAQUATEST Fe železo
chevron_left
chevron_right

JBL PROAQUATEST Fe železo

Rýchlotest na stanovenie obsahu železa.

Viac detailov
Vypredané Vypredané
15,90 € vrátane DPH
Nákupom tohto produktu môžete získať až 15 prémiových bodov ako kupón v hodnote 0,30 €. Vernostný program Vaše prémiové body.
Upozorniť ma, ak bude k dispozícii

Rýchlotest na stanovenie obsahu železa v sladkovodných a morských akváriách / jazierkach.

  • jednoduchá a spoľahlivá kontrola hodnôt vody v akváriách a jazierkach
  • určenie optimálnej hodnoty železa pre sladkú a morskú vodu

Laboratórne porovnávacie systém pre vyrovnávanie zafarbenie vody: Sklenenú kyvetu naplňte vodou, do oboch kyviet pridajte činidlo a vložte do držiaka a odčítajte na farebnej stupnici.

Použitie: 1 x po vysadení a potom týždenne. Pri problémoch so zelenými riasami, alebo ak rastliny nerastú optimálne.

Obsah balenia: 1 test železa. Obsah na cca 50 meraní, vr. činidlá, 2 sklenených kyviet so skrutkovým uzáverom, striekačkou, komparačným blokom a farebnou stupnicou. Náhradné činidlo sa dodáva zvlášť.

 

Zdravé akvárium / jazierko s prirodzenými podmienkami

Správne hodnoty vody v akváriu / jazierku závisia na vysadených rybách a rastlinách. Aj keď voda vyzerá čisto, môže byť zaťažená. Pri zlých hodnotách sa môžu vo vode tvoriť riasy a choroby. Pre zdravé akvárium / jazierko s prirodzenými podmienkami je potrebná pravidelná kontrola a úprava hodnôt vody.

 

Pre každú analýzu vody ponúka JBL testy vody vo forme rýchlotestu alebo testov zmeny farby. Tie stanovujú určitú hodnotu alebo niekoľko hodnôt súčasne. Týmito testami vody sa dajú zistiť problémy s riasami a negatívne hodnoty dusičnanov dusitanov, draslíka, horčíka a pod.

 

Okrem dostatočného prísunu CO2 sú pre vodné rastliny životne dôležité stopové prvky a železo. Dobre rastúce vodné rastliny spotrebúvajú neustále železo a ďalšie stopové prvky, ktoré sú vo vode, aj viazané na tzv. Chelatoreny, ako je bežné v moderných hnojivách (napr. JBL Ferropol, JBL Fe + Microelements), dostupné len obmedzenú dobu. Preto je potrebná pravidelná kontrola obsahu železa testovaciou sadou Fe a prípadná aplikácia hnojiva. Majitelia jazierok by si mali nechávať kontrolovať vodu zo studne pred jej použitím v jazierku. Príliš vysoké hodnoty železa môžu spôsobiť problémy.

Odporúčaný obsah železa:

Sladkovodné akvárium (spoločenstvo): 0,05-0,2 mg / l

Akvárium jazier Malawi a Tanganjika: 0,05-0,2 mg / l

Akvárium s rastlinami a minimom rýb (aquascaping): 0,1-0,5 mg / l

Morská akvária: 0,002-0,05 mg / l

Jazierka: 0,05-0,1 mg / l